Kişiye özel Pilates dersi dediğimizde akla ilk gelen Aletli Pilates oluyor, aslında MAT Pilates seanslarını da kişiye özel alabilirsiniz..

Özel Pilates seanslarında size özel uygulanan hareketlerin bireysel performans başarısı eğitmenin gözünden kaçmayacaktır. Çünkü her bedenin ihtiyacı – güçlü ve zayıf yanları farklıdır. Dayanıklılık – direnç ve kontrol kişiye göre değişiklik gösterir. Kas İskelet sistemine “uygun antrenman” yapmak çok şey değiştirir.

Özel MAT ve Aletli Pilates dersi

Mat Pilates dersleri genellikle grup dersi olarak işleniyor. Stüdyomuzda da Mat Pilates sınıflarımız mevcut. Bu derslere katılarak bedeninizi genel anlamda iyileştirmeniz mümkün. Kaslarınızı güçlendirip esnetebilmeniz, omurganızı daha sağlıklı hale getirebilmeniz, her sabah daha dinç uyanmanız mümkün.

Gelin bunu bir adım öteye taşıyalım. Eğer amacınız sadece hareket etmek ve genel form durumunuzu kontrol altında tutmaksa bir adım ötesi ile ilgilenmemenizi anlarız. Ancak amaç bedeninizi dönüştürmekse, işte o zaman bu yazıyı okumaya devam etmenizi öneririz.

Spor yaparken bilinç ve farkındalık çok önemlidir. Hangi hareketi hangi amaçla yaptığınızı bilmek ve konsantre olmak… Bunun için öncelikle bedeninizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Bedeninizin en çok neye ihtiyacı olduğunu bilirseniz, buna göre bir egzersiz programı ile mucizeler yaratabilirsiniz.

Bu konuda yalnız değilsiniz. Eğer kararlıysanız, profesyonel eğitmenlerimiz eşliğinde tamamen kişiye özel bir program ile daha kısa süre içinde hedefinize ulaşabilirsiniz.

  • Bedeninize ne kadar hakimsiniz?
  • Hangi kaslarınız kısa, hangileri uzun, hangileri esnek, hangileri güçlü, hangileri zayıf?
  • Omurga sağlığınız ne durumda?
  • Otururken ya da yürürken dik durabiliyor musunuz?
  • Herhangi bir duruş bozukluğunuz var mı?
  • Denge ve koordinasyon becerileriniz nasıl?
  • Sırt, boyun ve bel ağrılarınız var mı?
  • Sabah yataktan kalkarken zorlanıyor musunuz?
  • Bedeninizin ne kadar farkındasınız?

Endişelenmeyin. Eğitmen eşliğinde bire bir ders almaya karar verirseniz, bu soruların hepsine birlikte cevap vereceğiz. Detaylı postür analiziniz yapıldıktan sonra bedeninizin ihtiyaçları doğrultusunda size özel hazırlayacağımız antrenman programı ile bilinçli ve emin adımlarla ilerlemeniz mümkün.

İster Aletli Pilates (Reformer Cadillac) ister Mat Pilates olsun, stüdyomuzda kişiye özel bire bir ders alabilirsiniz.

Aletli Pilates derslerinde gerek ısınmak, gerekse vücut kontrolünü ileri boyutlara taşımak için Mat Pilates hareketlerini de içeren bir ders programı oluşturuyoruz. Bu anlamda Aletli Pilates özel dersi almak sizin için daha avantajlı olabilir.

Aletli Pilates Özel Ders

Aletli Pilates derslerimiz kişiye özel olduğu gibi 2 kişi ile (düet) ve maksimum 3 kişi ile (trio) olarak da alınabilir. Buradaki sayıyı Mat Pilates sınıflarındaki grup sayısına göre düşük tutmamızın nedeni kişiye sağlayacağı bireysel faydayı arttırarak Pilates’i kişiye özel bir formatta sunmak. Eğer vücut özellikleri sizle benzer olan arkadaşlarınız varsa ve tek kişi olmaktansa 2 veya 3 kişi olmak sizin için dersi daha eğlenceli kılacaksa, arkadaşlarınızla da özel ders alabilirsiniz.

Aletli Pilates Dersi Duet

Leave a Reply

Your email address will not be published.