Okulların açılmasıyla birlikte Suadiye’de yeni sezon Çocuk Bale derslerimiz de başladı. Geçen sezon Bale derslerimize bir yenilik eklemiştik; Çocuk Balesi öğrencileri ile belirli aralıklarla Çocuk Yogası yaptık.

Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine büyük faydası olan Yoga’nın Bale ile iç içe kullanılması halinde bu zenginleştirilmiş etkiyi öğrencilerimize hissettirmeyi hedefledik..

Güzel sonuçlar alınca, Çocuk Yoga derslerine bu sene de devam etme kararı aldık.

Bale ile Yoga’nın bir arada yapılması halinde, çocuklardaki bedensel ve zihinsel farkındalık oluşumu hızlandı; Denge, koordinasyon, esneklik hızla gelişti. Bale’nin beden üzerindeki etkileri Yoga ile pekişti ve Yoga’nın yatıştıran/dindiren iç huzuru ile bütünleşerek çocuklarımıza farklı ufuklar açtık.

Çocuk bale öğrencileri ile yogaHem Çocuk Yogası derslerimiz hem de Çocuk Balesi derslerimizde disiplin, özgüven ve sorumluluk öğeleri ortak. Bunları çocuklara kazandırırken aynı zamanda eğlenmelerini sağlıyoruz.

Çünkü bilirsiniz, eğer yaptığınız bir şeyi sıkıcı buluyorsanız onu benimsemez ve size sağlayacağı katkılardan da mahrum kalırsınız.

Çocuk Yogası Klasik Yoga’nın çocuksu versiyonu. Yoga duruşlarının çocuklar için uyarlanmış formlarıyla zevkli ve eğlenceli geçen bir ders.

Çocuklarda doğru nefes almayı geliştirip hayal güçlerini ve dinamik yaşam enerjilerini arttırdığı için hem çocuklarımız hem de velilerimiz bu derslerden çok memnun.

 

yoga-2Çocuk Yogası derslerinde nefes ve esneklik çalışmalarıyla birlikte miniklerimizin konsantrasyon gücü ve vücut direnci de artıyor.

Çeşitli oyunlarla dikkatleri hep derste kalan çocuklarımızı, Yoga dersinin sonunda bir de gevşeme bekliyor.

Yoga’nın temel amaçlarından olan beden – zihin – ruh birleşmesi ve bu birleşmeden doğan bireysel farkındalık, Çocuk Yogası derslerimizde de etkin rol oynuyor.

Özgüveni sağlam, kendinin farkında Balerin ve Baletler yetiştirmek için Yoga derslerini kesinlikle öneriyoruz.

yoga-4Çocuk bale öğrencileri ile yoga

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.