Bale Hakkında Sık Sorulan Sorular

23 Ağustos 2016

Bale sınıfı kayıtlarımız Eylül’ün ilk haftasında başlıyor. Ancak yıl içerisinde de yeni başlayan sınıflarımız oluşuyor. Çocuğunuzun seviyesine göre yıl içerisinde var olan / yeni açılan sınıflara kaydolabilirsiniz.

3 yaşını doldurmuş olmak kaydı ile Çocuk Bale için 9 yaşına kadar, Yetişkin Bale içinse 18 yaşını doldurmuş olmak kaydı ile her yaşta başlayabilirsiniz.

Sınıflar derse başlamadan önce ve ders bittikten sonra bir sonraki grup için düzenli olarak temizlenmektedir. Bale Okulumuzda velilerimiz ve diğer misafirlerimiz için galoş kullanımı şarttır. Eğitim güvenliği konusunda deneyimli ve profosyonel eğitmenlerimiz her bir çocuk ile özel olarak ilgilenir ve sakatlık oluşturabilecek herhangi bir duruşun önüne geçerler.

Bale derslerimiz 1 saat sürmektedir.

Bale dersi esnasında giyilen çorap, patik ve mayo ile gelinmesi yeterlidir. Dilerseniz bunları sizin için biz de temin edebiliyoruz.
Çocuğumuzun hevesini ve motivasyonunu sağlamak ve devamlılık için deneyimleriniz var mı? İyi bir başlangıç ve süreklilik için yarattığınız farklar nelerdir?
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sanatçımız Fulya Çerçioğlu, çocuklarla kurduğu iletişimdeki başarısı ile her yaş grubundaki öğrencilerin devamlılığını sağlamaktadır. Ayrıca okulumuz çocuklara Bale’yi sevdirmek için çeşitli aktiviteler düzenlemektedir. Topluca Bale ile ilgili oyunlara gitmek ve Bale ile ilgili hem öğretici hem de ilham verici filmler izlemek bunlardan bazılarıdır. Çocuklardaki heyecanı ve motivasyonu yüksek tutmak adına her sene sonunda, bütün bir sene çocukların öğrendikleri Bale adımları ve figürlerinin profosyonel bir sahnede sergilenebileceği yıl sonu gösterisi düzenleriz.

Bale dersi bitiminde, ders bitmiş olsa bile çocuklar okulumuzda keyifli zaman geçirmeye devam ederler. Örneğin bazı Bale dersleri sonrası birlikte bir masanın etrafında toplanıp resim yaparlar. Dışarıdaki bahçemizde hep birlikte çeşitli oyunlar oynarız. Aramızdan birinin doğum günü ise, önceden hazırlanıp coşkulu bir kutlama ile bunu bir şölene dönüştürürüz. Eğlenceli müziklerle yılbaşı, çocuk bayramı gibi özel günleri kutlarız. Çocuklar arası kaynaşmayı arttırmak için çeşitli etkinlikler (Bale gösterileri ve Bale filmleri izlemek gibi) düzenleriz.

Bale derslerimiz en fazla 10-12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır.

Eğitim dönemi boyunca eğitmenimiz, velilere toplu izleme günleri belirliyor. Bu günlerde bütün velilerimizi sınıfa alıyor ve dersi izlemelerine olanak sağlıyoruz.

  • 3-4 Yaş Bale sınıfımız haftada 1 gün olarak, Cumartesi 10:30’da,
  • 5-6 Yaş Bale sınıfımız haftada 2 gün olarak, Cumartesi 12:00’de ve Pazar 12:15’de
  • 7-8-9 Yaş Bale sınıfımız haftada 2 gün olarak Cumartesi 13:30’da ve Perşembe 17:30’da yapılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.