Kadıköy Bale 8-10 Yaş Çocuklara Bale Bursu

Suadiye Kadıköy Bale Okulu G&G Bale’den 8-10 Yaş Çocuklar için Bale Bursu

Bu ayki yazımızın konusu 8-9-10 yaş çocukları için okulumuzun vereceği 1 senelik bale bursu. Suadiye Kadıköy bale okulu olarak bale yapmak isteyen çocuklarımızı destekliyor ve baleyi yaşamlarının bir parçası yapmak için teşvik ediyoruz. 

Bildiğiniz gibi Kadıköy Suadiye semtindeki bale okulumuzda her yaş çocuk için bale dersleri vermekteyiz. Derslerimizi Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı Fulya Çerçioğlu veriyor. 3 yaşından itibaren Klasik Bale hazırlık derslerimiz başlıyor. Çocuk bale derslerimiz 4 ayrı sınıftan oluşuyor: 

3-4 yaş çocuk balesi
5-6 yaş çocuk balesi
7-8 yaş çocuk balesi
9-11 yaş çocuk balesi 

Bu sene bale eğitimi için düzenlediğimiz sınıflara ilaveten özel yeteneği bulunan 8-10 yaş çocukları teşvik için 1 senelik bale burs fırsatı sunuyoruz. Ayrıca burs kazanan öğrencilerin profesyonel bir sahnede bale yapmalarına olanak sağlıyoruz. Hazırlanacakları özel bir koreografi ile balenin büyülü dünyasına bir de ışıkların altından bakmanın onlar için keyifli olacağını düşünüyoruz. 

Daha önce bale yapmış ya da yapmamış 8-10 yaş aralığında 5 öğrenciye, Suadiye Kadıköy Bale okulumuzda Devlet Opera ve Balesi Eğitmeni Fulya Çerçioğlu tarafından yapılacak baleye yatkınlık, seviye ve yetenek tespit değerlendirmesinin ardından 1 senelik bale bursu verilecektir. Derslerimiz cumartesi günleri yapılacaktır.  İlgilenenlerin, ön değerlendirme sınavı için kayıt yaptırmalarını rica ediyoruz: 02164630656

Bale bir sanat, bir tutku, kendini ifade etme biçimi… Müzikle iç içe akan bedenin kendini keşfetmesi, bulması, yeniden yaratması… Bale, şimdi bale yapmak isteyen her çocuğun hakkı! 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.