Fulya Çerçioğlu

Devlet Opera ve Bale Sanatçısı olan Fulya Çerçioğlu, Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünden mezun oldu.
Royal Academy of Dancing International’a katıldı. David Wall, Sara Neil, Julia Ferron gibi ünlü eğitmenlerle çalıştı. İskoçya’dan Aberdeen International Dans Festivali’nde dans etti.

1987 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesinin sınavını kazandı.  Devlet Balesi’nde birçok değerli yerli ve yabancı eğitmenler ve koreograflarla çalıştı.
Dans ettiği eserlerden bazıları: Kuğu Gölü, Uyuyan Güzel, Don Kişot, Fındıkkıran, Coppelia, Romeo ve Juliet, Poquite, Hayal Yolcuları, Niçin , 3 Bale Çeşmebaşı, Yusuf ile Züleyha, Ağır Roman, Spartaküs, Kleopatra…
Çalıştığı eğitmenlerden bazıları: Youri Vames, Derek Deone, Yuri Grigorouich, Aysun Aslan, Oytun Turfanda, Selçuk Borak…
İstanbul Devlet Balesi ile birçok Aspendos Bale Festivali’ne katıldı.
Türkiye’nin ilk modern dans grubu olan Turkuaz Modern Dans Company’nin kurucu üyelerinden olup yurt içi ve yurt dışı birçok bale eserinde dans etti (Polonya Festivali, Düseldorf Festivali, Çeşme, Ankara ve İstanbul Festivalleri).
2012 yılında Vaganova Pedagogical Formation eğitmenlik sertifikasını aldı.
Avrupa Koleji, Kent Koleji, Türen Sanat Merkezi, C.K Müzik Merkezi’nde bale eğitmenliği yaptı.
Sanatçı halen İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde görev yapmakta, G&G Bale Okulu’nda çocuk ve yetişkin bale dersleri vermektedir.