Mezun oldu bu güzel çocuklar

Çocuklar herşeyimiz!

Bale öğrencilerimizle unutulmaz bir yıl sonu gösterisi gerçekleştirdik. Çoğu, bu sene ilk defa sahneye çıkan miniklerimizin heyecanı görülmeye değerdi. Tabi izleyen Veli’lerin de.. Minik balerinlerimiz rengarenk tütüleriyle izleyicileri büyüledi.

Provalarda ve bale gösterimiz sırasında, sahne arkasında yaşadığımız duyguları ifade etmek çok zor. Bale eğitmenimiz Fulya Çerçioğlu’nun gerçekleştirdiği özverili çalışma ile sahnede devleşen minik balerinlerle gurur duyuyoruz. Gösteri sonrası sertifikalarını alarak bir üst sınıfa geçen Bale öğrencilerimizi yine tadına doyamayacakları bir sene bekliyor.

Bu yıl Eylül’de açılacak Bale dersleri için hazırlıklarımızı tamamladık. 3-4 yaş, 5-6 yaş ve 7-8-9 yaş Çocuk Bale sınıflarımızı sürpriz yenilikler bekliyor. Yine çok eğleneceğimiz bir sezon olacağına şüphe yok. Bu minik bedenlerin içindeki güzel ruhlara Bale eğitimi ile katkı sağlamak bize büyük mutluluk veriyor.

Bir Baba’nın Balerin kızı.

Zordur Kız babası olmak. Zorluğu, güç olmasından değil elbet. İtina etmek, zarif davranmak ve çocuğu anlayabilmekten geçer.

Çocuğun dans etmek/piyano çalmak veya bale yapmak istediğini anladığınızda; siz bu desteğe hazır mısınız?.. Aradığınız cevap bu olmalı.

Tüm sanat dallarında olduğu gibi, Bale de uzun soluklu bir hayat tarzı olacaktır. Ülkemizde, özellikle sanata verilen değeri düşündüğümde, bu meşakkatli emeğin yabana atılmayacak bir değer olduğunu bilmeliyiz. Cılız kalan ormana bir fidan dikip emek vermek boynumuzun borcu.

Çocukların, özellikle de kız çocuklarının doğal olan özgüvenlerini törpülemek yerine, onları daha da cesaretlendirmeliyiz.

Büyüdüklerinde Anne olacaklar. Layık oldukları gibi yetiştirmek, sevgi haznelerini doldurmakla, başarılı bir Anne adayının temellerini atarız.

Müziğin ritmine ayak uyduran minik bedenleri buna hazırlamak için şefkat ‘ön şarttır’. Bu şefkati eğitimle destekleyip, elinden geleni esirgemeyen Fulya Hoca ve G&G stüdyoya teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.