Zumba Hakkında Sorular & Katılımcı Deneyimi

Suadiye’de Zumba Dersi her Pazartesi-Çarşamba 20:30 ve her Salı-Perşembe 18:00 ‘de

Bu haftaki blog yazımızda Zumba dersi hakkında sık aldığımız iki soruya açıklık getirirken, bir öğrencimizin Zumba ile ilgili yaşadığı çılgın deneyimi sizlerle paylaşacağız.

1. Dans etmeyi bilmiyorum, o halde Zumba yapamam değil mi?

Değil 🙂 Zumba bir dans dersi değildir. Zumba’nın ön şartı dans etmek değil; eğlenmektir. Zumba dersi bir dans + fitness programı olduğu için evet işin içinde dans var ama bu sizin herhangi bir dans türünde uzmanlaşmış olmanızı gerektirmiyor. Derslerimizde dans türlerinin bazı temel hareketlerini kullanıyoruz. Bunları da yaptıkça öğreniyorsunuz. Sadece eğitmenin adımlarını takip etmeniz yeterli.

2. Peki ders esnasında eğitmen bizle tek tek ilgilenip doğru adımları gösteriyor mu?

Hayır 🙂 Zumba dersi esnasında eğitmen ne yapıyorsa siz de aynısını yaparak, baka baka ve yapa yapa öğreniyorsunuz. İlk başta zormuş gibi gelecek ama emin olun en fazla 2-3 hafta sonra gözünüz kapalı ezbere yapmaya başlayacaksınız.

zumba dersi suadiye

Zumba dersleri ile eğlence bir vaat değil, garantidir 🙂 Eğlencenin yanı sıra, hem fiziksel hem de yaşam enerjinizde ciddi bir artış göreceksiniz. Size bir öğrencimizin komik bir anısını anlatalım. Geçen hafta kapımızdan içeri yorgun argın giren öğrencimiz Aylin bu dersi nasıl çıkaracağını bilmediğini söyleyerek sınıfa girer. Dersten çıkışı oldukça enteresandır. Sanki derse giren başka, çıkan başkadır 🙂 “Keyfim yerine geldi, çok enerjik hissediyorum” diye gülücükler saçarak Suadiye Zumba dersi sonrası Bağdat Caddesi’nde bir yere uğramaya karar verir. Sırtında çantası, elinde poşetleriyle kapıdan çıkar. Birkaç adımdan sonra koşmaya başladığını görürüz. Biz acelesi var sanmıştık. Meğer koşası tutmuş 🙂 Dünkü derse girmeden önce hoca’ya anlatırken bizzat duyduk: “Birden koşmaya başladığımı fark ettim, kendimi durduramadım.”

Yaa işte böyle yapıyor Zumba insanı… Anlatılmaz yaşanır. Ücretsiz deneme dersimize katılarak fikir sahibi olabilirsiniz. G&G Suadiye Zumba Dersi her Pazartesi ve Çarşamba akşamı saat 18:00 ve 20:30’da!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.