Suadiye Çocuk Bale Dersleri

Suadiye Çocuk Bale dersleri ile okulumuza adım atan çocuklarımızla her geçen gün daha büyük bir aile oluyoruz. Bu haftaki blog konumuzda sizlere, Bale’nin çocuklarımıza fiziksel katkılarının yanı sıra psikolojik olarak neler kattığından da bahsetmek istiyoruz.

suadiye bale dersiBildiğiniz üzere Bale okulumuzda 3-4 yaş Bale’ye hazırlık sınıfı ile Klasik Bale’nin temellerinin atıldığı 5-6 yaş ve 7-8-9 yaş sınıflarımız mevcut.  Bale fiziksel olarak çocuklarda içe veya dışa basma ya da duruş bozukluklarını engellemek amacı ile destekleyici bir etkiye sahiptir. Çocuklar farkındalıklarının arttığı ve kendilerini tanımaya başladıkları bu dönemde Bale ile el, kol, bacak koordinasyonlarını sağlamayı öğreniyorlar. Bu tabii ki ilerki yaşlarında onlara birçok alanda kolaylık sağlıyor.

Ama her şeyden önce Suadiye Çocuk Bale dersleri ile çocuklarınız sosyalleşmeye başlıyor. Sınıf içerisinde 1 saat arkadaşları ile ortak bir dili konuşuyorlar. Bu dil; klasik müzik, dans ve paylaşımdan oluşuyor.

çocuk bale

Her hafta sonu dersten sonra okuldan ayrılmak istemeyen miniklerimizi görmek en az veliler kadar bizleri de mutlu ediyor. Bale dersi sonrası birlikte oyunlar oynayarak arkadaşlık bağlarını kuvvetlendiriyor, bir sonraki ders için sözleşip ayrılıyorlar.

suadiye bale dersiBunların yanı sıra Bale ile kendilerine duydukları özgüven artıyor. Bale, disiplin temeline sahip bir sanat dalıdır. Küçük yaşlarda Bale ile bu disiplini alan çocuklarımız daha sonraki yıllarda, hayatlarının her alanında bu disiplini uygulamayı öğreniyorlar.

G&G Suadiye Bale Okulu olarak çocuklarımızın psikolojik gelişimlerine katkı sağlamak için okulumuzda bazı etkinlikler düzenliyoruz. Suadiye Çocuk Bale dersleri ile birlikte, miniklerimizin görsel hafızalarının da  güçlenmesi için Bale ile ilgili filmler izliyoruz ya da birlikte Bale gösterilerine gidiyoruz.

Siz de kendine güveni tam, sosyal hayatı hareketli ve paylaşmayı bilen bir çocuk yetiştirmek istiyorsanız, çocuğunuzu Bale ile tanıştırın. G&G Suadiye Bale Okulu sanatla bütün, özgüveni yüksek çocuklar yetiştirir.

bale dersleri suadiye

Leave a Reply

Your email address will not be published.