G&G Suadiye Yetişkin Bale Dersleri Başlıyor!

G&G Suadiye Yetişkin Bale Dersleri

Hem çocuklar hem de yetişkinler için dersler verdiğimiz Bale okulumuzda, bu hafta Yetişkin Bale dersleri başlıyor. Derslerimiz 17 yaş ve üzeri tüm yetişkinlere açıktır.

Çocuk Bale’den farklı olarak Yetişkin Bale sınıfında vücuttaki esnekliğin ve kas oranının arttırılmasına yönelik çalışmalar yapılır. Bu sayede sağlıklı bir beden ile dik ve doğru duruş kazandırmak hedeflenir. Stretching ile kasların uzayarak çalışması sağlanır. Yetişkin Bale dersleri bel ve sırt ağrılarınızı gidermeye yardımcıdır. Çünkü bu derslerle bel ve sırt kasları oldukça güçlenir. Ayrıca Yetişkin Bale dersleri vücut dengenizi arttırmak için de birebirdir. Denge arttıkça vücut merkezinizi kontrol etme beceriniz de gelişir. Merkezinizi keşfettiğinizde, vücudunuzdaki enerji akışındaki kesintiler azalır. Bu da canlılığı ve fiziksel odaklanmayı arttırır. Böylece günlük hayatta kaybettiğiniz konsantrasyon gücünüzü geri kazanmaya başlarsınız. Yetişkin bale derslerinde koordinasyon ve algı çok önemlidir. Bu becerilerimiz müzik ile birlikte hareket ederken gelişir.

yetişkin bale suadiye

Yetişkin Bale dersleri sağladığı faydalar açısından Pilates ve Yoga ile birçok ortak noktaya sahiptir. Çünkü başlangıçta stretching ile kondisyon sağlanır. Bu anlamda Yetişkin Bale dersleri Pilates ve Yoga derslerine bir alternatif olarak düşünülebilir. Farklılıklar ise daha sonraki derslerde uygulanan balenin temel hareketleri ile bardaki egzersizlerde kendini gösterir.

Kimler Yetişkin Bale Yapmalı?

G&G Suadiye Yetişkin Bale dersleri daha önce Bale yapmış ve Bale’yi çok özlemiş eski balerinlere açık olduğu gibi; hiç Bale yapmamış ama içinde hep bir Bale tutkusu taşımış olanlara da açıktır. Ayrıca bedenlerini stretching ile rahatlatmak isteyen herkes için de oldukça faydalı bir programdır.

“Bu yaştan sonra Bale olur mu?” diye düşünmeyin. G&G Suadiye Yetişkin Bale sınıfımıza kaydınızı yaptırın. Emin olmak için ücretsiz deneme dersimize de katılabilirsiniz. 50 dakika süren Yetişkin Bale derslerimiz her hafta Perşembe akşamı saat 19:15’te başlıyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.