Doğada Pilates – Kaçkar Yaylaları Trekking ve Pilates Turu

Egzersizi açık havada yapmanın çok ayrı bir tadı vardır. Üstelik bir de doğanın içinde ve şehirden kilometrelerce uzaktaysanız… Aldığınız oksijen kalitesi, atmosferin sizi saran etkisi maksimum düzeydeyken her bir kasınızı ve ekleminizi hissetmek şükre dönüşür. Bedeninizi fark eder, önce kendinize sonra dünyaya başka bir açıdan bakarsınız. Hafiflemenin yanı sıra aydınlatıcı bir etki ile kuşatılırsınız…

G-Studio olarak daha önce Belgrad’da gerçekleştirdiğimiz trekking + pilates etkinliğini şimdi daha yoğun bir doğada, Karadeniz’de, Kaçkar yaylalarında gerçekleştiriyoruz. Üstelik bu seferki günübirlik değil 5 gece 6 günlük bir program.

Siz de klasik karadeniz tur programlarından sıkılmadınız mı? Kendinize zaman ayırıp, kendinizi yaşayacağınız, tüm mental ve fiziksel stresten uzakta, muhteşem bir doku içinde doğa ile bütünleşmenin iyileştirici etkisini yaşamak varken… Yeşile doyacağınız trekking aktivitelerinin yanında yapacağımız pilates egzersizleri ile bambaşka bir dünyada var olmaya hazır mısınız? İnanın gidişiniz kadar dönüşünüz de muhteşem olacak!

Perona Tur işbirliği ile gerçekleştireceğimiz doğada pilates programından detaylarıyla bahsedelim. Kaçkar Altıparmak dağları eteklerinde bulunan, el değmemiş doğası ile 5 yayladan oluşan bir doğa yürüyüşü ve pilates turu gerçekleştiriyoruz… Gerek orman içlerinde, gerek yaylalarda yapılacak trekking aktivitelerinden önce ve sonra pilates ile ısınma, soğuma, stretching, nefes egzersizleri ile bedeninizle ve doğa ile bütünleşeceğiniz dolu dolu bir program hazırladık. İnsan bedeni için en sağlıklı egzersiz sistemi olan pilates ile beden farkındalık çalışmalarını eşsiz bir doğada yaparken, hem fiziksel hem de mental bir terapi ile arındığınızı hissedeceksiniz…

 • Tur tarihi: 17-22 Ağustos
 • Tur maliyeti: 2460 TL
 • Neler Dahil:
  • 5 Gece Tam Pansiyon Konaklama
  • Sabah-Öğlen-Akşam Yemeği
  • Tüm Ara Transferler
  • Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Profosyonel Rehberlik ve Pilates Eğitmenlik Hizmeti
  • Pilates İçin Kullanılacak Tüm Ekipman
 • Neler Dahil Değil:
  • Trabzon’a Ulaşım (Uçak/Otobüs)
  • İlk Gün Kahvaltı ve Son Gün Akşam Yemeği
  • Rafting Etkinlikleri
 • Yanınıza Almanız Gerekenler:
  • Küçük bir sırt çantası (günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
  • Yürüyüş ayakkabısı (bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
  • Spor ayakkabı (yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı)
  • Pilates için, içinde rahat hareket edebileceğiniz spor kıyafet (tayt/eşofman/şort/tshirt)
  • Yağmurluk
  • Sweat-shirt (uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
  • T-shirt (sentetik, teri üzerinde tutmayan)
  • Pantolon (sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
  • Şort (sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
  • Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz’e veya kaplıcaya girmek için)
  • Flash bellek (tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
 • Rezervasyon ve bilgi: 0216 463 06 56
doğada pilates

TUR PROGRAMI:

1. GÜN

Trabzon hava alanında buluştuktan sonra saat 09:00’da Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Fırtına Vadisi’ne doğru harekete geçiyoruz. Fırtına Vadisi kenarında sizler için hazırlamış olduğumuz özel yöresel kahvaltının ardından Çinçiva köyünde kahve molası veriyoruz. Ardından 1,5 saatlik araç yolculuğu ile 2050 mt’de bulunan Pokut Yaylası’na hareket ediyoruz. Pokut yaylasında 30 dk’lık fotoğraf molasının ardından 40 dk sürecek olan bir yürüyüş ile ormanın içinde bulunan tarihi patikadan Sal Yaylası’na ulaşıyoruz. Burada 1 saatlik öğlen yemeği, çay kahve molamızın ardından aracımız ile önce Çamlıhemşin ilçesine dönüp 30 dk’lık  alışverişimizi tamamlayıp, ardından 1850 mt yükseklikte bulunan Tacikeri Yaylası’na doğru harekete geçiyoruz. Muhteşem manzara eşliğindeki yolculuğumuz yaklaşık 1 saat 30 dk sürecektir. Yaylamıza vardıktan sonra konaklayacağımız otelde akşam yemeğinin ardından yöresel enstrümanımız olan tulum eşliğinde şarkılar söyleyerek oyunlar oynayarak günümüzü tamamlıyoruz.

Konaklama: Tacikeri Yaylası

2.GÜN

Sabah kahvaltımızı saat 08:00’de konakladığımız otelde yaptıktan sonra 1 saat 30 dk’lık araç yolculuğu ile öncelikle yol üstünde bulunan aşağı Kaçkar Koçdüzü Yaylası’na, ardından 2400 rakımlı Kaçkar dağının ve uzantılarının bulunduğu Sataple Yaylası’na varıyoruz. Sataple Yaylası bulunduğu konum itibari ile Kaçkar dağlarının ve Altıparmak dağlarının manzarasına en hakim olduğu bölgelerden biridir. Bir taraftan Kaçkar dağının ve Altıparmak dağının zirvesi, diğer taraftan geniş vadiler ve 4-5 yaylanın muhteşem manzarası eşliğinde 1 saatlik doğada pilates molası veriyor ve bedenimizi canlandırıyoruz. Konakladığımız otele öğlen yemeği için aracımız ile geri dönüş sırasında eşsiz manzaraların bulunduğu bu coğrafyada zaman zaman fotoğraf molaları veriyoruz. Öğlen yemeği sonrası 1 saatlik dinlenmenin ardından Tacikeri yaylasında bulunan orman içindeki patikalardan 1 saatlik yürüyüşümüzü yaptıktan sonra, yayladan güneşin denizden batışını hep birlikte izliyoruz. Ardından akşam yemeği ve kısa eğlencemiz sonrası günümüzü bitiriyoruz.

Konaklama: Tacikeri Yaylası

3.GÜN

Sabah kahvaltımızı saat 08:00 civarı yaptıktan sonra Tacikeri yaylasından araç ile hareket ederek konaklayacağımız bir başka Kaçkar yaylası olan Komatti Yaylası’na hareket etmek üzere yola çıkıyoruz. Sırasıyla bölgenin bal ormanı olarak koruma altına alınan Marselevat bal ormanı vadisine doğru hareket ediyoruz. Burada bulunan Çopuni şelalesini ziyaret ettikten sonra Marselevat köyüne geçip manzara eşliğinde fotoğraflar çekiyoruz. Ardından 1680 rakımlı Komatti yaylasında konakladığımız otele hareket ediyoruz. Komatti yaylası sık ormanların içinde bulunan önünde büyük bir deresi olan, bal kovanlarına sıkça rastlayabileceğimiz bir yayladır. Yemeğimizin ardından 1 saatlik mola verdikten sonra 1 saatlik çevre gezisi yapıyoruz. Hayvancılığın yapıldığı nadir yaylalardan olan bu bölgede isteyen hayvan barınaklarını rehber eşliğinde ziyaret edebilir. Süt sağmak serbest… Ardından 30 dakikalık mini bir pilates ile soğuma, stretching ve nefes egzersizleri ile rahatlama.

Akşam yemeğinin ardından günümüzü tamamlıyoruz.

Konaklama: Komatti Yaylası

4.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Pilates egzersizi yapacağımız Eğrisu Yaylası’na ait olan Çifte Göller’e aracımız ile hareket ediyoruz.

Öncelikle yol üstünde bulunan Eğrisu şelalesini ziyaret edip 10 dk’lık fotoğraf molasının ardından 2.200 mt’de bulunan Eğrisu yaylasına hareket ediyoruz. Eğrisu yaylası Altıparmak zirvesinin eteğinde bulunan ve yöre halkının özellikle hayvancılık ile uğraşan insanların en çok tercih ettiği yayladır. Ardından 2480 rakımlı Çifte göllere 1 saat 45 dk’lık bir yürüyüş yaptıktan sonra Altıparmak dağının eteğinde bulunan Çifte göllere diğer bir adıyla İkiz göllere varıyoruz. Fotoğraflarımızı çekiyor ve Pilates’e başlıyoruz. Yorgun bacaklarımızı esnetip omurgamızı rahatlattıktan sonra 45 dk’lık yürüyüş ile aracımızın bulunduğu Eğrisu yaylasına varıyoruz. Araç ile konakladığımız otele dönüş yapıp öğlen yemeğimizi yiyoruz.

Yemek sonrası serbest zaman… Akşama doğru dileyenler G-Studio eğitmenleri ile doğada pilates yaparak beden farkındalığı, denge, stretching ve güçlenme egzersizlerine; dileyenler rehber eşliğinde çevre gezisine katılabilirler.

Ardından dinlenme ve akşam yemeğini yiyip günümüzü tamamlıyoruz.

Konaklama: Komatti Yaylası

5.GÜN

Sabah kahvaltımızın ardından son gün olması nedeniyle çok keyifli ve dolu, bir o kadar da yorucu olacağını düşündüğümüz bir yolculuğa sabah kahvaltımızın ardından başlıyoruz.

Aracımız ile öncelikle Nozona yaylasına ait kule tepesine vardıktan sonra 20 dk’lık fotoğraf molası veriyor, ardından 2620 mt’deki Didi Gola yaylasına varıp ordan 2560 mt’deki Koçdüzü yaylası ve orada bulunan Adalı göle hareket ediyoruz. Öğlen yemeğinin ardından yapacağımız yayla gezisi sonrası dileyenler Adalı gölde yüzebilir. Akşama doğru saat 16:00 da Huser Yaylası’na hareket etmek üzere yola çıkıyoruz. 2 saatlik yolculuktan sonra 2400mt rakımlı Huser yaylasına ulaşıyoruz. Burada bulut denizi ve gün batımını yerel enstrüman olan tulum ve oyunlar eşliğinde izledikten sonra Ayder yaylasına konaklayacağımız otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ile günümüzü tamamlıyoruz.

Konaklama: Ayder Yaylası

6.GÜN

Yöresel ve doğal son kahvaltımızı sabah saat 09:30’da aldıktan sonra Ayder’den ayrılıp Çamlıhemşin’e ve Fırtına vadisine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çamlıhemşin ilçesinde serbest zaman, rehber eşliğinde çevre gezisi… Ardından Fırtına vadisinde Rafting başlangıç seviyesine göre parkur 2,4,6,8 km karar sizin…

Rafting ve zipline gibi etkinliklerden sonra otele dönüş yaparak duş ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz.

Ardından Çamlıhemşin vadisinden ayrılarak, Trabzon havaalanına doğru yol alıyoruz. Trabzon havaalanına varış saat 18:30.

Ve artık veda zamanı, bir sonraki turlarımızda  tekrar birlikte olmak dileği ile vedalaşıyoruz…

Leave a Reply

Your email address will not be published.